PlastEurasia 2017 Fuarına Katıldık...

6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Kongre Merkezi' nde gerçekleşen PlastEurasia 2017 Plastik Enjeksiyon Fuarı' nda başta T-MAX olmak üzere distribütörlüğünü yaptığımız tüm markalarımız ile Tepro Makine olarak yerimizi aldık. Bizleri bu fuarda da yalnız bırakmayan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Regloplas 2017 İhracat Ödülünü Kazandı

Regloplas_Türkiye

REGLOPLAS 18 Mayıs 2017 İhracat Ödülü'nü kazandı. St. Gallen'den 55 yıllık bir aile şirketi olan Regloplas AG, plastik ve kalıp döküm sektöründeki nişleriyle dünya çapında bir başarı yakaladı. Bugün Regloplas, İsviçre Global Enterprise'ın (S-GE) Dış Ticaret Forumunda 2017 İhracat Ödülü ile tanınmıştır. Jüri, kazanan olarak Regloplas AG'yi seçti. Şirketin başarısı, ürünlerinin yüksek kalitesine, çalışanlarının uzmanlığına ve müşterilere olan yakın ilişkilerine dayanan Regloplas; Almanya, Fransa, ABD ve Çin'deki yan kuruluşların yanı sıra 50'den fazla ülkede kendi servis organizasyonlarıyla bu güçlü müşteri ilişkisini sürdürmeye devam ediyor. Gelirlerinin % 92'si ihracata dayalı olarak üretilmektedir. Regloplas gelecekte küresel bir lider olarak kalabilmek için gelişimindeki gelirinin yaklaşık % 8’ ini yatırım yapmaktadır.

Video için lütfen tıklayınız...

 

    regloplas_ödül

 

Plastik Enjeksiyon Prosesinde Mükemmellik Semineri Gerçekleştirildi

tepro_tmax_plastik_enjeksiyonda_prosesinde_mükemmellik_semineri

PAGDER tarafından düzenlenen 'Plastik Enjeksiyon Prosesinde Mükemmellik Semineri Tepro Makine' nin de katkılarıyla 23 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul' da gerçekleşti. Dünya devlerinin danışmanı Prof. Dr. Andy Routsis; tam gün süren seminer boyunca, plastik enjeksiyon prosesindeki dünyaca ünlü bilimsel işleme metotlarını Türk plastik sanayicilerinin bilgisine sundu. Otomotiv, beyaz eşya, ambalaj, katkı maddeleri, makine ve aksamları gibi farklı alt sektörlerden 200' e yakın sektör temsilcisinin katıldığı seminer Türkiye' de ilk kez gerçekleştirildi.

TULIPACK' IN DA TERCİHİ T-MAX ÜRÜNLERİ

Plastik ve Ambalaj Sektörünün Vazgeçilmezi T-MAX !

[Tulipack Fabrika Müdürü – Arman Kamil BAYRAK - Makine Yüksek Mühendisi]

  • Merhaba, firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz?

TULİPACK, 2013 yılında Hadımköy lokasyonunda Thin-Wall & IML olarak adlandırılan kalıp içi etiketleme tekniği ile ince cidarlı plastik gıda ambalajı üretmek üzere faaliyete geçti. TULİPACK, yenilikçi ve teknolojik çözümleri kullanarak ürettiği ürünler ile ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

2014 yılında sektördeki büyümesini sürdüren TULİPACK, hem mevcut kapasitesini artırdı, hem de dondurma, margarin, süt ürünleri, dondurulmuş gıda, catering, şekerleme ve çikolata başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. Yine 2015 yılında TULİPACK, yurt içindeki geniş müşteri portföyünün yanı sıra yurtdışındaki müşterilere de ulaşmayı başarıp, ihracat faaliyetlerine başladı.

Tulipack Çerkezköy Fabrikası

 TULİPACK Çerkezköy Fabrikası

2015 yılında da yatırımlarına devam eden TULİPACK, Çerkezköy’deki 6.000m²’lik kapalı alana sahip, 170 milyon adet kase ve kapak üretebilecek kapasitede, son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış yeni fabrikasına taşındı. 100cc’den 10kg’a kadar çeşitli ürün gruplarında ürettiği IML uygulamalı ince cidarlı kase ve kapaklar ile her geçen gün artan kapasitesine paralel olarak, yurt içi ve yurt dışındaki müşteri portföyünü genişletmekte olan TULİPACK, yenilikçi, çevre dostu ve teknolojik çözümlerine de her geçen gün yenilerini eklemektedir.

2016 yılında 6.000m² üretim ve depolama alanına sahip, Anadolu’daki ilk fabrikasını kuran TULİPACK; Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerindeki gıda üreticilerinin de kase ve kapak ambalajı ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Bu yatırım ile birlikte toplamda 12.000m² kapalı alanda 250 milyon adet kase ve kapak üretebilecek kapasiteye ulaşmış bulunuyor.

TULİPACK Plastik Ambalaj Ürünleri

2013-2016 sürecinde Tulipack kurulum/entegrasyon fazını tamamlamış, 2017 itibariyle inovasyon /yenilik fazı olarak tanımladığı döneme geçmiştir.

Kurulduğu ilk günden bu yana, müşteri memnuniyeti ve kalitesini ön planda tutan TULİPACK, bunun bir sonucu olarak sektördeki en önemli sertifikalar olan ISO 9001-2008, 22000 ve BRC-IOP (AA Sınıfı) ile belgelendirilmiştir. 2016 yılında üretime başlamış olmasına rağmen Konya Fabrikası da BRC -IOP belgelendirme denetimlerinden başarı ile geçmiş ve sertifikasyona sahip olmuştur.

Tulipack ARGE Ekibi

TULİPACK AR-GE Ekibi

  • Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Arman Kâmil Bayrak, 1974 İstanbul doğumluyum ve Makine Yüksek Mühendisiyim. Aslen otomotiv sektörü kökenliyim, ancak plastik sektörlerine yönelik değişik tecrübelerim oldu. EPDM, PVC, polietilen ve polipropilen üretimleri yapan fabrikalarda müdürlük görevlerinde bulundum, sonrasında da gıda ambalajı üretimi yapan Tulipack Ambalaj firmasında göreve başladım, 1 yıldır bu görevdeyim. Geçen sene üretime başladığımız Konya Fabrikası da Çerkezköy’den yönetilmektedir.

  • Hammadde stoklama konusunda T-MAX  ürünlerine yönelmişsiniz. Güvendiğinizi görüyoruz, bu şekilde tercihinizin özel bir sebebi var mıdır? Neden T-MAX' i tercih ettiniz?

T-MAX ürünlerinin yaygın bir şekilde kullanılıyor olması, teknik servis hizmetinizdeki hızınız, ürünlerinizin kalitesi tercih sebeplerimizin başında geliyor. Bell Holding bünyesinde diğer ambalaj şirketlerinde de T-Max ürünleri tercih sebebi olması uzun süreli ilişkimizin olması güven unsuru yaratması önem verdiğimiz karar kriterimizdir.

  • T-MAX ürünleri teknik anlamda sizin isteklerinizi karşıladı mı?

Kesinlikle karşıladı. Ürünlerinizin kalitesi gerçekten çok iyi, zaman zaman fiyat politikasına takıldığımız zamanlar olsa dahi fiyat-kalite dengesi endeksi diye bir gerçeğin olduğunun da farkındayız. FMCG gıda  sektörüne  yönelik ambalaj ürünleri ürettiğimiz için 7 gün 24 saat üretim yapmamız gerekiyor. Bu durumda üretimde süreklilik ve servis de hızlı hizmet bizim için önemli ve kritik bir alandır. T-MAX olarak sizlere kolayca ulaşabilmemiz, uzun vadede çalışılabilir bir firma olmanız, sektörde güvenilir olmanız sizi seçmemizin en büyük kriterleridir. Tulipack bu zamana kadar büyük müşterilerin organik uzantısı olmayı başarmış ve büyük bir güven yaratmıştır. Bizlerin müşterilerde yarattığı güveni aynı şekilde sizlerde de görmek açıkçası bizi sevindiriyor.

  •  Alüminyum Hammadde Stoklama Silolarını tercih etmek için nasıl bir ihtiyacınız söz konusu oldu?

Evet, kullanıyoruz. Stabil ve güvenilir hammadde tedariki bizim için önem taşıyor. Sektöründe farklı bir yeri , üretim  prosesi  ve teknoloji kullanımı olan firmamız için kırma hammadde kullanmamak ürün ve proseslerde verimlilik ve ürün kalitesinde standardizasyon sağlıyor. Bu durum müşterilerimizin de takdir ettiği Tulipack çalışma şeklimizdir. Hammaddedeki en ufak bir lekenin ürün kalitesinde bizlere büyük sıkıntılar yaşatacağını bildiğimiz için, stoklama – hammadde dozajlama konusunda güvenilir bir marka ile çalışmak istedik. Ürünlerinizden bir tanesini de Konya fabrikamızda kullanıyoruz. Çerkezköy fabrikamız için ihtiyaç olduğunda yeni bir silo daha tedarik edeceğiz.

  • T-MAX ürünlerine yaptığınız yatırımların karşılığını aldığınızı düşünüyor musunuz?

Bu konuya şu açıdan bakmak istiyorum; arabanız bozulduğu zaman arabanızın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Bir sıkıntı yaşadığınız zaman o ekipmanın önemini daha ön noktaya getirirsiniz, bakımını veya diğer konuları ne kadar göz ardı ettiğinizi o zaman düşünürsünüz ve bunun size olumsuz geri dönüşleri olur. Ürün ve hizmetlerde sıkıntı yaşamamamız aslında T-MAX ürünlerine yaptığımız yatırımların karşılığını tam olarak aldığımızın göstergesidir.

  • Tepro/T-Max’ den servis hizmeti olarak gereken verimi alabiliyor musunuz?

Servis olarak da hiçbir sıkıntımız bulunmuyor, neticede bir telefon uzaklığında olmanız bizim açımızdan büyük avantaj sağlıyor. Yerleşik teknik destek ekibiyle hizmet vermeniz avantajlı bir konu ve bizim için önemlidir. Farklı firmalarda farklı distribütörlük seviyeleriyle ve müşteri yaklaşımları ile hizmet veriyorlar, bunlar içinde hem kurumsal hem de müşteriye yakınlık anlamında dengeyi kurabilen örnek hizmet tedarikçilerinden birisiniz.

T-MAX Modüler Silo / Tulipack

Kullandığımız T-MAX Modüler Silo ile yatay stoklama yerine dikey stoklama yaparak üretim alanında yerden tasarruf sağlıyoruz. Avrupa standartlarında, paslanmaya ve korozyona karşı uzun ömürlü kullanım sağlayan galvaniz daldırmalı saclar kullanılarak üretilmiş T-MAX Modüler Silo sayesinde hammaddeyi yağmur, güneş ışınları, toz, kir gibi dış etkenlerden de korumuş oluyoruz. Modüler yapısı ile nakliye yönünden büyük bir avantaj sağladığı için fiyat anlamında da ekonomik çözüm sunmuş oluyor.

 

 

Enjeksiyon kalıplama sırasında daha yüksek stabilite ve hassasiyet, APC plus ile KraussMaffei 'de

 

KraussMaffei 2014 yılında Fakuma fuarında akıllı APC (Adaptif Proses Kontrol) Makine işlevini sundu, bir sansasyon oldu.

 APC plus yeni versiyonunu K-2016 fuarında KraussMaffei'de görün (19-26 Ekim, Salon 15, Stand B27 / C24 / C27 / D24)

 

Endüstrinin öncülerinden olan KraussMaffei, her zaman sektöre yenilikleri getiren firma olduğu gibi geliştirdiği APC plus ile Endüstri4.0 vizyonunda stratejik konuma gelmiştir.

 

Haberin Kaynağı ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

 

Tepro Makine Yatırımları Son Sürat Devam Ediyor...Çorlu Serbest Bölgede T-Max'ın şirket binası hızla tamamlanıyor.

Sektördeki pazar payı büyüklüğüyle bilinen T-Max İkitelli organize sanayi bölgelerindeki yerleşkelerine sığmayarak bir yenisini daha ekliyor.

Bir yıldan kısa sürede tamamlanması planlanan inşaat çalışmaları son aşamasına geldi.


Her zaman müşterilerine maksimum çözüm odaklı yaklaşan T-Max, kapasitesini arttırarak müşterilerine aynı kalitede hizmet vermeye devam edecek.

 

Çorlu Serbest Bölgesindeki Yerleşkemizden Görüntüler

 

 

T-Max ile Uzman Lojistik Hizmeti

Uzman Lojistik Hizmeti

T-MAX projelendirmesi yapılan işlerde alüminyum ve alaşımları kusursuz kaynak teknolojisi ile işleyerek müşterilerinin kendine özel ihtiyaçlarına mali ve teknik avantajlar sağlar.

T-MAX, yüksek mühendislik hizmeti ile bugüne kadar yüzlerce değişik kapasitelerde silonun montajını ve devreye alınmasını gerçekleştirmiştir.

T-MAX sahip olduğu deneyim sayesinde işletmenize doğru silo seçenekleri ve hacimleri sunabilir. Uygun maliyetle maksimum verim elde etmenizi sağlar.

 

Profesyonel Nakliyat (1)

Profesyonel Nakliyat (2)

 

T-MAX ister mono ister iki bölmeli, ister Özel ebatlı Alüminyum Silolar olsun tecrübeli ekip üyelerimizle yerinizde sizi ziyaret eder, makine parkurunuzda keşif yaptıktan sonra size en uygun olabilecek çözümü öneririz.

T-MAX tüm silo ihtiyaçlarınızda, ihtiyaçların projelendirme, tedarik ve devreye alınmasında en özgün hizmetle müşterilerinin yanındadır. Bu şekilde tek merkezden mühendislik, imalat, lojistik, kurulum, teknik isterleri kontrolle yerinde devreye alma ve kurulum sonuçlandırması ile anahtar teslim çözümleri size sorunsuz olarak teslim ederiz.

 

Profesyonel Nakliyat (3)

Profesyonel Nakliyat (4)

Profesyonel Nakliyat (5)