TULIPACK' IN DA TERCİHİ T-MAX ÜRÜNLERİ

TULIPACK' IN DA TERCİHİ T-MAX ÜRÜNLERİ

Plastik ve Ambalaj Sektörünün Vazgeçilmezi T-MAX !

[Tulipack Fabrika Müdürü – Arman Kamil BAYRAK - Makine Yüksek Mühendisi]

  • Merhaba, firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz?

TULİPACK, 2013 yılında Hadımköy lokasyonunda Thin-Wall & IML olarak adlandırılan kalıp içi etiketleme tekniği ile ince cidarlı plastik gıda ambalajı üretmek üzere faaliyete geçti. TULİPACK, yenilikçi ve teknolojik çözümleri kullanarak ürettiği ürünler ile ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

2014 yılında sektördeki büyümesini sürdüren TULİPACK, hem mevcut kapasitesini artırdı, hem de dondurma, margarin, süt ürünleri, dondurulmuş gıda, catering, şekerleme ve çikolata başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. Yine 2015 yılında TULİPACK, yurt içindeki geniş müşteri portföyünün yanı sıra yurtdışındaki müşterilere de ulaşmayı başarıp, ihracat faaliyetlerine başladı.

Tulipack Çerkezköy Fabrikası

 TULİPACK Çerkezköy Fabrikası

2015 yılında da yatırımlarına devam eden TULİPACK, Çerkezköy’deki 6.000m²’lik kapalı alana sahip, 170 milyon adet kase ve kapak üretebilecek kapasitede, son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış yeni fabrikasına taşındı. 100cc’den 10kg’a kadar çeşitli ürün gruplarında ürettiği IML uygulamalı ince cidarlı kase ve kapaklar ile her geçen gün artan kapasitesine paralel olarak, yurt içi ve yurt dışındaki müşteri portföyünü genişletmekte olan TULİPACK, yenilikçi, çevre dostu ve teknolojik çözümlerine de her geçen gün yenilerini eklemektedir.

2016 yılında 6.000m² üretim ve depolama alanına sahip, Anadolu’daki ilk fabrikasını kuran TULİPACK; Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerindeki gıda üreticilerinin de kase ve kapak ambalajı ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Bu yatırım ile birlikte toplamda 12.000m² kapalı alanda 250 milyon adet kase ve kapak üretebilecek kapasiteye ulaşmış bulunuyor.

TULİPACK Plastik Ambalaj Ürünleri

2013-2016 sürecinde Tulipack kurulum/entegrasyon fazını tamamlamış, 2017 itibariyle inovasyon /yenilik fazı olarak tanımladığı döneme geçmiştir.

Kurulduğu ilk günden bu yana, müşteri memnuniyeti ve kalitesini ön planda tutan TULİPACK, bunun bir sonucu olarak sektördeki en önemli sertifikalar olan ISO 9001-2008, 22000 ve BRC-IOP (AA Sınıfı) ile belgelendirilmiştir. 2016 yılında üretime başlamış olmasına rağmen Konya Fabrikası da BRC -IOP belgelendirme denetimlerinden başarı ile geçmiş ve sertifikasyona sahip olmuştur.

Tulipack ARGE Ekibi

TULİPACK AR-GE Ekibi

  • Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Arman Kâmil Bayrak, 1974 İstanbul doğumluyum ve Makine Yüksek Mühendisiyim. Aslen otomotiv sektörü kökenliyim, ancak plastik sektörlerine yönelik değişik tecrübelerim oldu. EPDM, PVC, polietilen ve polipropilen üretimleri yapan fabrikalarda müdürlük görevlerinde bulundum, sonrasında da gıda ambalajı üretimi yapan Tulipack Ambalaj firmasında göreve başladım, 1 yıldır bu görevdeyim. Geçen sene üretime başladığımız Konya Fabrikası da Çerkezköy’den yönetilmektedir.

  • Hammadde stoklama konusunda T-MAX  ürünlerine yönelmişsiniz. Güvendiğinizi görüyoruz, bu şekilde tercihinizin özel bir sebebi var mıdır? Neden T-MAX' i tercih ettiniz?

T-MAX ürünlerinin yaygın bir şekilde kullanılıyor olması, teknik servis hizmetinizdeki hızınız, ürünlerinizin kalitesi tercih sebeplerimizin başında geliyor. Bell Holding bünyesinde diğer ambalaj şirketlerinde de T-Max ürünleri tercih sebebi olması uzun süreli ilişkimizin olması güven unsuru yaratması önem verdiğimiz karar kriterimizdir.

  • T-MAX ürünleri teknik anlamda sizin isteklerinizi karşıladı mı?

Kesinlikle karşıladı. Ürünlerinizin kalitesi gerçekten çok iyi, zaman zaman fiyat politikasına takıldığımız zamanlar olsa dahi fiyat-kalite dengesi endeksi diye bir gerçeğin olduğunun da farkındayız. FMCG gıda  sektörüne  yönelik ambalaj ürünleri ürettiğimiz için 7 gün 24 saat üretim yapmamız gerekiyor. Bu durumda üretimde süreklilik ve servis de hızlı hizmet bizim için önemli ve kritik bir alandır. T-MAX olarak sizlere kolayca ulaşabilmemiz, uzun vadede çalışılabilir bir firma olmanız, sektörde güvenilir olmanız sizi seçmemizin en büyük kriterleridir. Tulipack bu zamana kadar büyük müşterilerin organik uzantısı olmayı başarmış ve büyük bir güven yaratmıştır. Bizlerin müşterilerde yarattığı güveni aynı şekilde sizlerde de görmek açıkçası bizi sevindiriyor.

  •  Alüminyum Hammadde Stoklama Silolarını tercih etmek için nasıl bir ihtiyacınız söz konusu oldu?

Evet, kullanıyoruz. Stabil ve güvenilir hammadde tedariki bizim için önem taşıyor. Sektöründe farklı bir yeri , üretim  prosesi  ve teknoloji kullanımı olan firmamız için kırma hammadde kullanmamak ürün ve proseslerde verimlilik ve ürün kalitesinde standardizasyon sağlıyor. Bu durum müşterilerimizin de takdir ettiği Tulipack çalışma şeklimizdir. Hammaddedeki en ufak bir lekenin ürün kalitesinde bizlere büyük sıkıntılar yaşatacağını bildiğimiz için, stoklama – hammadde dozajlama konusunda güvenilir bir marka ile çalışmak istedik. Ürünlerinizden bir tanesini de Konya fabrikamızda kullanıyoruz. Çerkezköy fabrikamız için ihtiyaç olduğunda yeni bir silo daha tedarik edeceğiz.

  • T-MAX ürünlerine yaptığınız yatırımların karşılığını aldığınızı düşünüyor musunuz?

Bu konuya şu açıdan bakmak istiyorum; arabanız bozulduğu zaman arabanızın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Bir sıkıntı yaşadığınız zaman o ekipmanın önemini daha ön noktaya getirirsiniz, bakımını veya diğer konuları ne kadar göz ardı ettiğinizi o zaman düşünürsünüz ve bunun size olumsuz geri dönüşleri olur. Ürün ve hizmetlerde sıkıntı yaşamamamız aslında T-MAX ürünlerine yaptığımız yatırımların karşılığını tam olarak aldığımızın göstergesidir.

  • Tepro/T-Max’ den servis hizmeti olarak gereken verimi alabiliyor musunuz?

Servis olarak da hiçbir sıkıntımız bulunmuyor, neticede bir telefon uzaklığında olmanız bizim açımızdan büyük avantaj sağlıyor. Yerleşik teknik destek ekibiyle hizmet vermeniz avantajlı bir konu ve bizim için önemlidir. Farklı firmalarda farklı distribütörlük seviyeleriyle ve müşteri yaklaşımları ile hizmet veriyorlar, bunlar içinde hem kurumsal hem de müşteriye yakınlık anlamında dengeyi kurabilen örnek hizmet tedarikçilerinden birisiniz.

T-MAX Modüler Silo / Tulipack

Kullandığımız T-MAX Modüler Silo ile yatay stoklama yerine dikey stoklama yaparak üretim alanında yerden tasarruf sağlıyoruz. Avrupa standartlarında, paslanmaya ve korozyona karşı uzun ömürlü kullanım sağlayan galvaniz daldırmalı saclar kullanılarak üretilmiş T-MAX Modüler Silo sayesinde hammaddeyi yağmur, güneş ışınları, toz, kir gibi dış etkenlerden de korumuş oluyoruz. Modüler yapısı ile nakliye yönünden büyük bir avantaj sağladığı için fiyat anlamında da ekonomik çözüm sunmuş oluyor.

Bu web sitesi kullanıcı tecrübenizi iyileştirmek, sosyal medyalar için fonksiyonlar sunmak, içerikler ve ilanları kişiselleştirmek ve web sitemize erişimleri analiz etmek için çerezler kullanır. Ayrıca sosyal medya, reklam ve analiz partnerlerimizi, web sitemizi kullanımınız hakkında bilgilendiriyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam ederseniz bunları kabul etmiş sayılırsınız.