T-MAX

Mobil Ham Madde Mikserleri

Plastik işlemleri sırasında, hammaddelerin veya kırılmış plastiklerin birbirleriyle karıştırılması ve prosese hazırlanması gerekebilir. Bu durum, farklı plastiklerin bir araya getirilmesi, masterbatch veya katkı maddelerinin karıştırılması, veya kırılmış malzemelerin karıştırılması şeklinde olabilir.

Mikserler, plastik sektöründe kırılmış malzemelerin, orijinal hammadde ve masterbatch gibi katkı maddelerinin homojen karışımlarının elde edilmesi ve imalat işlemi için hazırlanması için kullanılır. Gövdesinde yerleştirilmiş çelik helezon sayesinde, mikserler “helezonik karıştırma işlevi” ile en yüksek karışımı garanti eder.

Mikserlerin en önemli özelliklerinden biri homojen karışım sağlamasıdır ve bu amaçla mikserin tasarımı büyük önem taşır. Mobil mikserlerde yatay ve dikey olarak karıştıran iki farklı model bulunmaktadır.

300 kg ve üzeri kapasitelere sahip mikserler genellikle dikey ve sabit olarak tasarlanmıştır. Özellikle büyük kapasitelerde, aşağıdaki opsiyonlar mevcuttur:

  • BIG BAG besleme haznesi + ilave kontrol
  • Pnömatik boşaltma valfi + kontrol
  • Maksimum seviye kontrolü + lamba + sesli alarm
  • BIG BAG yandan doldurma ağzı ve manuel valf

Mikserler, 430 paslanmaz parlak saçtan imal edilmiş olup uzun ömürlüdür ve CE normlarına uygun olarak üretilmiştir. Tüm kapaklarında emniyet switchleri bulunmaktadır.